Дослідження Європейської асоціації університетів (EUA) щодо гендерної рівності в управлінні університетами

У березні 2021 році  Європейська асоціація університетів (EUA) представила  останні дані про жіноче лідерство серед своїх університетів із понад 850 членів у 48 країнах. Дані членів EUA показують, що частка жінок на керівних посадах в університетах різниться залежно від ролі. По мірі того, як жінки просуваються по університетських керівних сходах, їх поступово перевершують чоловіки.  Дані дослідження показують, що в 2021 р. кількість університетів, очолюваних жінками, значно зросла, але вони все ще становлять менше п’ятої частини всіх університетів-членів ЄС. Частка жінок-ректорів перевищує середній показник EUA у 16 ​​країнах і нижче за середній показник в 14 країнах. Також є 15 країн, які взагалі не мають жінок-ректорів серед членів EUA.  Показники щодо жінок, які обіймають інші керівні посади в університетах, такі як проректори, керівники досліджень або забезпечення якості, є більш збалансованими. Незважаючи на значні позитивні зрушення на інституційному та національному рівнях є ще багато можливостей щодо розширення можливості жінок у керівництві університетів.

З результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням  https://eua.eu/resources/news/645-despite-gains,-women-still-highly-outnumbered-by-men-as-university-leaders.html