Інститут вищої освіти функціонує у складі єдиного навчально-наукового комплексу ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” з березня 2009 року і є його структурним підрозділом. Інститут здійснює дослідження процесів розвитку світової та вітчизняної вищої освіти. Результати досліджень рекомендуються для впровадження в науково-педагогічну діяльність з метою підвищення міжнародної конкурентоспроможності університету.
Інститут вищої освіти забезпечує організацію наукових досліджень у сфері конкурентних напрямів розвитку університетської освіти в умовах глобалізації, а саме:
По-перше, у сфері науки.
По-друге, у сфері освітніх програм.
По-третє, у сфері консалтингу.
Проте одним із найважливіших напрямків діяльності Інституту є реалізація системних пропозицій за результатами моніторингу та аналітичних оцінок діяльності провідних університетів світу. Здійснюються наступні напрямки дослідження університетів – світових лідерів :
- наукова діяльність, її пріоритетні напрямки та організація;
- підготовка докторів філософії і докторів наук;
- форми партнерства та міжнародної координації наукової діяльності;
- характер та мотивація науково-педагогічної діяльності;
- ефективність фінансово-економічних механізмів наукової діяльності.
В рамках Інституту вищої освіти здійснюється моніторинг:
- тенденцій та прогнозів розвитку вищої освіти у ХХІ столітті в умовах її демократизації та гуманізації;
- світової практики підготовки фахівців на компетентнісних засадах;
- стандартизації бакалаврських та магістерських освітніх програм;
- впровадження інноваційних технологій, а також систем оцінювання знань студентів;
- основних форм організації консалтингових послуг;
- фінансових механізмів консалтингової діяльності економічних університетів та бізнес – шкіл.
Найголовніше, заради чого створено Інститут вищої освіти – це збереження і розвиток людського капіталу Університету – професорсько-викладацького корпусу, співробітників та студентства на базі світового досвіду. Крім того, основні напрямки діяльності будуть стосуватись передусім підготовки рекомендацій щодо розвитку Університету та його інфраструктури.
В структурі Інституту діє Центр інтелектуальної власності, який створено з метою комерціалізації результатів наукової, науково-дослідної і навчально-освітньої діяльності Університету на основі досліджень світового досвіду систем захисту прав інтелектуальної власності. Основними функціями Центру є забезпечення набуття Університетом майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності, що створені в результаті його наукової діяльності, та їх комерціалізація, а також співробітництво з вітчизняними та іноземними суб’єктами господарювання, що сприятиме нарощенню економічного потенціалу країни.