Дослідження інтернет-рейтингів університетів світу (у т.ч. Webometrics)

Вебометричний рейтинг університетів світу (англ. Webometrics ranking of world’s universities ) – рейтинг університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення університетів в інтернеті.

Рейтинг складає та публікує двічі на рік (у січні та липні)  лабораторія кибірметрики (Cybermetrics Lab) Національної дослідницької ради Іспанії (National Research Council, CSIC), яка діє при Міністерстві освіти Іспанії. Рейтинг починався з аналізу 6 000 університетів у 2004 році. На сьогодні аналізують 20 745 вищих навчальних закладів і визначають їхнє місце відповідно до ступеня пердставлення в інтернеті за методикою, яка базується на Берлінських принципах визначення рейтингу вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions), які розробило ЮНЕСКО.

Об’єктом аналізу є домен академічної інституції. Не враховують інституції, які не мають власного незалежного веб-домену. Методика вимірювання Webometrics постійно змінюється, проте в основу покладено аналіз однакових складових, а саме: зовнішніх посилань на сайт, розміру сайту (кількісті сторінок та публікацій, медіаматеріалів тощо) та наукових публікацій, що є доступними онлайн. Ці складові отримуються з різних   пошукових систем.

Співробітниками сектору освітніх інформаційних технологій проводиться аналіз позицій КНЕУ у рейтингу Webometrics.

Детальніше – тут:

  1.  Methodology http://www.webometrics.info/methodology.html
  2.  Ranking Web of World Universities http://www.webometrics.info
  3.  Rank of Universities of Ukraine http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=ua